„Znajdziesz mnie w bibliotece” – brzmi hasło tegorocznego „Tygodnia Bibliotek”. A w bibliotece, poza książkami, prasą, audiobookami... można spotkać też roboty :) Trzy urocze Photony rezydują w naszej książnicy. Aktualnie nie mogą przyjmować wizyt, za to z przyjemnością wybrały się do Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie na zaproszenie pani dyrektor Danuty Kloc.
Na zdjęciu trzy roboty Photony wśród kwiatów i paproci.

Przez tydzień (10-13.05.2021 r.) nasze Photony odwiedzały dzieci z Przedszkola. Gościły u Żabek, Smerfików, Biedronek i Misiów.
Na wstępie przedszkolaki zapoznały się z książką Nicoli Baxter „Co się dzieje z tym robotem?” opowiadającą o kłopotach inżyniera Irka i jego przedsiębiorczego asystenta Mikołaja.
Dalszą część spotkania opanowały Photony, urocze, biblioteczne roboty, przeznaczone do nauki programowania. Dzieci szybko poznały podstawowe zasady kodowania cyfrowego, co skutkowało ciekawymi trasami robotów.
Photonom towarzyszyły: Joanna Orzeszko i Edyta Pietrzak.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe chwile spędzone na wspólnym programowaniu :)

Roboty Photon i tablety do ich obsługi włodawska książnica otrzymała w ramach projektu "Kodowanie w bibliotece", który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Edyta Pietrzak