We wtorek (19.09.2023 r.) w czytelni Działu Regionalnego Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Grupa ludzi siedząca przy kwadratowym stole.

Na poprzednim spotkaniu twórcy wspominali nadbużańskiego poetę Stefana Sidoruka. Na wrześniowym uczcili pamięć zmarłej w sierpniu 2021 r. uczestniczki „Nadbużańskiej Frazy” Teresy Marii Ciodyk czytając wiersze poetki i wspominając wspólnie spędzone chwile.

Grupa ludzi siedząca przy kwadratowym stole.

W drugiej część spotkania artyści czytali swoje ostatnie dokonania poetyckie. Wymieniali się też uwagami o osobistych doświadczeniach w twórczej pracy literackiej.

Grupa ludzi siedząca przy kwadratowym stole.

Październikowe spotkanie „Nadbużańskiej Frazy” będzie wyjazdowe, w bibliotece poeci spotkają się 21 listopada 2023 r.

Grupa ludzi siedząca przy kwadratowym stole.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" na Facebooku.

Edyta Pietrzak