W czwartek 14 grudnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbyło się szkolenie dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego w ramach realizacji zadań biblioteki powiatowej.

przy stole siedzi grupa kobiet, jedna kobieta stoi, w ręku trzyma kartkę i coś czyta

W programie szkolenia:
1. Biblioteka w Sybin – Joanna Chapska i Marcin Furman - działu instrukcyjno-metodycznego WBP w Lublinie – online.
2. Potencjał i zadania bibliotek wobec potrzeb seniorów. Doświadczenia polskie i światowe – dr Renata Malesa, Katedra Informatologii, Bibliologii i Edukacji Medialnej UMCS w Lublinie – online.
3. Jak ciekawie poprowadzić spotkanie autorskie – Agnieszka Wróbel – BPG Hańsk, Joanna Orzeszko – MBP we Włodawie, Monika Urbańska-Nazaruk - MBP we Włodawie, stacjonarnie.

przy stole siedzi grupa kobiet, w tle ekran z prezentacją ze szkolenia online

Podczas szkolenia bibliotekom została podarowana publikacja: Zeszyt poetycki 2023 r. przekazany przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej. Wyżej wymienione egzemplarze zasilą księgozbiory bibliotek publicznych powiatu włodawskiego.

grupa kobiet i mężczyzna siedzą przy stole i rozmawiają

Na zakończenie spotkania życzenia świąteczne złożył wszystkim bibliotekarzom Leszek Popik, kierownik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego we Włodawie. Następne szkolenie bibliotekarzy powiatu włodawskiego odbędzie się w marcu przyszłego roku.

Monika Urbańska-Nazaruk