W czwartek, 04 kwietnia odwiedziły naszą bibliotekę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, które na wstępie zwiedziły wystawę prac Poli Łubkowskiej „W oczach portretu” w Galerii Na Piętrze. Odwiedzających zachwyciła różnorodność prezentowanych prac oraz bogactwo kolorów.

IMG 20190404 093354

Następnie uczniowie z klasy 0 „b” pod opieką pani Jolanty Ostapiuk podjęli temat zbliżających się „wielkimi krokami” świąt. Dyskusja dotycząca polskich tradycji świątecznych okazała się nader wdzięcznym tematem, tym bardziej, że moi mali goście wykazali się rozległą wiedzą w kwestii wielkanocnych kulinariów oraz przygotowań świątecznej atmosfery. Następnie przedstawiłam moim miłym gościom bajkę o Wielkanocy w gospodarstwie wiejskim. W dalszej części spotkania przystąpiliśmy do wykonania prac plastycznych zgodnych z tematyką zajęć. Na zakończenie w podziękowaniu za owocne spotkanie, dzieci wręczyły mi własnoręcznie wykonaną, prześliczną laurkę. Żegnając się, wzajemnie życzyliśmy sobie zdrowych i wesołych świat.
Serdecznie dziękuję za miłe odwiedziny i zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Jolanta Ostapiuk