Historia Polskiej Policji Państwowej w fotografii i słowie

Historia Polskiej Policji Państwowej była tematem wykładu towarzyszącego wystawie „Historia Policji" udostępnionej w Galerii Na Piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

DSC 0030

W środę, 19 września 2018 r., uczniowie z włodawskich szkół średnich (ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie oraz I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie) a także uczestnicy bibliotecznego Klubu Emeryt :) pl wysłuchali wykładu pani Krystyny Sobańskiej-Stępień (podinspektor w stanie spoczynku, reprezentantka Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939) dotyczącego powstania i historii Policji.
Aktualne zasady funkcjonowania Policji przedstawił podinsp. Krzysztof Tatys – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie.
Uczestnicy wydarzenia obejrzeli wystawę „Historia Policji" (ze zbiorów Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie) udostępnioną włodawskiej książnicy przez Komendę Powiatową Policji we Włodawie.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć