Zwierzaki leśne

We wtorkowy słoneczny poranek (16 października), odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie klasy 0 „b" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, wraz z panią Renatą Kostrzewską.

IMG 20181016 104209 Podczas zajęć, dyskutowaliśmy o zwierzętach, które można spotkać w lasach. Dzieci wyliczały je bezbłędnie. :) Najpopularniejszym zwierzątkiem okazała się wiewiórka, którą możemy dostrzec wśród barwnych, o tej porze roku drzew.
Zaprezentowałam naszym miłym gościom księgozbiór nawiązujący do tematyki naszych zajęć. Nie zabrakło także nowo zakupionych książek m.in.: „Wiewiórki które nie chciały się dzielić". Ta piękna i pouczająca opowieść wzbudziła w dzieciach ogromny entuzjazm. Następnie obejrzeliśmy wystawę w Galerii na Piętrze „Tajemniczy las". Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę o jesieni, której uczyły się na lekcjach z panią Renatą Kostrzewską.
Serdecznie dziękuję za spotkanie i zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fotografie: Ewa Ligiencka