W środę, 8 czerwca bibliotekę odwiedzili uczniowie klas podstawowych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie.

Oddział dla Dzieci, grupka dzieci siedzi wokół białego stołu (fortepian). Na środku blatu leży żółty karton, na którym prowadząca (J. Orzeszko) odrysowuje dłoń uczestnika zajęć. Po prawej stronie fragment czerwonej kotary, w tle keyboard i czarny fotel. Ściana z fototapetą-widok na widownię opery.

Młodzież wraz z wychowawczyniami, paniami Elżbietą Kondraciuk, Martą Kaliszuk oraz Moniką Skibińską przyszła zwiedzić pokonkursową wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w XXII edycji Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej. Jeden z moich gości, jednocześnie laureat Festiwalu, Łukasz opowiedział nam jak długo pracował nad swoim pięknym dziełem, które doceniło jury konkursu. Praca młodego artysty zdobi nie tylko biblioteczną gablotę, stanowi również motyw przewodni na materiałach promocyjnych dotyczących konkursu (tj. zaproszenia, dyplomy, plakat).

Oddział dla Dzieci, grupka dzieci siedzi wokół białego stołu (fortepian). Na środku blatu leży żółty karton, na którym uczestnik zajęć odrysowuje swoją dłoń. Pozostali przyglądają się z zainteresowaniem, czekają na swoją kolej.

Następnie w Oddziale dla Dzieci moi goście zasłuchali się w wakacyjnej lekturze. Niepozorna wielkością książeczka Pawła Mildnera „Lody we wszystkich smakach” to pogodna, obrazkowa książka o dziecięcych marzeniach. W dwójce małych bohaterów każdy z nas odnalazł dzisiaj fragment siebie :) Rozmarzyliśmy się i postanowiliśmy nie żałować sobie lodów w te wakacje!

Żółty karton ze wspólną pracą uczestników: uśmiechnięte słońce, którego promienie tworzą odrysowane dłonie dzieci i młodzieży, każda dłoń podpisana imieniem właściciela

Wspólna praca plastyczna dodatkowo rozświetliła nasze myśli niczym słonko! Powstały obraz zdobi biblioteczną ścianę i przywołuje uśmiech na wspomnienie tego sympatycznego spotkania :)

Grupowe zdjęcie na tle regałów z kolorowymi książkami w Oddziale dla Dzieci. Prowadząca (J. Orzeszko) uśmiechnięci uczestnicy, wychowawczynie trzymają wspólnie zrobioną pracę na żółtym kartonie.

Dziękując za tę wizytę zapraszamy Was w progi biblioteczne jak najczęściej! Życzymy Wam spełnienia wakacyjnych marzeń, dni pełnych słońca i uśmiechów!
Fot. M. Skibińska

Joanna Orzeszko