We wtorek, (15 listopada) odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie z panią Ewą Puchacz. W Galerii Na Piętrze, grupa obejrzała wystawę pokonkursową XXII Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej „A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie! W 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej".

Na pierwszym planie, grupa dzieci pozuje do zdjęcia. Tło stanowią kolorowe prace zainstalowane na białej ścianie.

Z prawej strony siedzi grupa dzieci, które zgłaszają się do odpowiedzi, skierowana twarzami do prowadzącej zajęcia. Po lewej stronie siedzi prowadząca ze skierowaną dłonią ku nim. Tło stanowi wystrój biblioteki oraz kolorowy plakat z logo akcji Mała Książka – Wielki Człowiek.

Zaprezentowałam dzieciom bogaty księgozbiór Oddziału dla Dzieci, adekwatny do wieku naszych małych gości. Grupa została zapoznana z zasadami korzystania z biblioteki oraz organizowaną akcją czytelniczą Mała Książka Wielki Człowiek.
Cieszy mnie fakt, że dzieci po zajęciach wróciły do nas z rodzicami, by zapisać się do grona naszych czytelników i wzięły udział w cyklicznej akcji Mała Książka - Wielki Człowiek.

Małgorzata Topolska

Fot . Joanna Orzeszko