We wtorek, 28 marca odwiedziłam grupę „Jeżyków” z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie, której wychowawczynią jest Pani Ewa Rekucka.

Grupa dzieci pozuje do fotografii prezentując swoje prace plastyczne. W oddali stoją dwie kobiety: Wychowawczyni grupy „Jeżyków” oraz zaproszona bibliotekarka, które trzymają w dłoniach dużą gąsienice.

Podczas spotkania, przeczytaliśmy wspaniałą książkę Erica Carle „Bardzo głodna gąsienica”. W trakcie czytania, dzieci obserwowały poszczególne etapy rozwoju motyla i poznawały nazwy dni tygodnia. Cała grupa, miała niepowtarzalną okazję, dokarmiania wciąż głodnej gąsienicy ale w końcu się udało zaspokoić jej głód i z kokonu wyfrunął piękny kolorowy motyl.
Spotkanie zwieńczone zostało świetną zabawą, przeprowadzoną przez Panią Ewę. Grupa, podczas wspaniałej zabawy z chustą animacyjną, sprytnie uwiła kokon. Zupełnie jak w przeczytanej historii.
Zajęcia zakończyliśmy pokolorowaniem gąsienic z którymi zrobiliśmy wspólne zdjęcie.
Serdecznie dziękuję za zaproszenie i wspaniałą zabawę.
Zapraszam na rewizytę

Małgorzata Topolska

Fot. Ewa Rekucka

Po prawej stronie siedzi na krzesełku prowadząca zajęcia i trzyma w dłoniach dużą gąsienice przy której stoi grupa dzieci. Tło stanowią kolorowe meble dziecięce i zabawki.

W centrum siedzi prowadząca zajęcia, która trzyma w dłoni kukiełkę z motylem. Wokół bibliotekarki siedzą w półokręgu dzieci. Tło stanowi biała ściana i ekspozycja z dniami tygodnia.

Zabawa z kolorową chustą animacyjną. Na środku rozłożonej chusty siedzi dziecko, za jej brzegi ją trzymają wraz z paniami śpiewając piosenkę. Tło stanowi wystrój biblioteki w postaci kolorowych mebli wraz z zabawkami.

Dziewczynka siedzi na kolorowej chuście a grupa dzieci zawija ją w nią śpiewając piosenkę. Tło zielone i mebelki przedszkolne.