W piątek, 31 marca po sąsiedzku, w Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie odbyła się trzecia już edycja Nocy z Andersenem.

Zdjęcie grupowe. Sala/hol w przedszkolu przyozdobiona długimi, niebieskimi zasłonami, na których wiszą setki żółtych gwiazdek oraz biały napis: Noc z Andersenem 2023. Po lewej stronie wisi ilustracja z uśmiechniętym dzieckiem czytającym w łóżeczku książkę. Na tle zasłon stoi grupa uśmiechniętych dzieci wraz z opiekunkami. Pozują do zdjęcia.

Podopieczni placówki z niecierpliwością oczekują na tę wyjątkową noc w roku, kiedy to ze śpiworkami i poduszkami wracają wieczorem do ukochanego przedszkola, by oddać się całonocnym aktywnościom. Wśród atrakcyjnych punktów programu nie zabrakło spotkania z literaturą.

Sala/hol w przedszkolu przyozdobiona długimi, niebieskimi zasłonami, na których wiszą setki żółtych gwiazdek oraz biały napis: Noc z Andersenem 2023. Po lewej stronie wisi ilustracja z uśmiechniętym dzieckiem czytającym w łóżeczku książkę. Na pierwszym planie stoi mały żółty stolik, na którym stoi drewniana skrzyneczka (teatrzyk kamishibai). Za stolikiem, na szarym, wygodnym fotelu siedzi dziewczynka (Kaja) i trzyma książkę. Obok, po prawej stronie stoi prowadząca (J. Orzeszko) i uśmiecha się patrząc na Kaję. Po lewej stronie, przy fotelu stoi wysoka lampa z jasnym abażurem, daje ciepłe światło. Na podłodze przy fotelu i zasłonach leżą miękkie poduszki.

Tym razem dzieci poznały sympatycznego bohatera bajki „O dzielnym zajączku Kłapołapku”, którego przygody przedstawiłam w teatrzyku kamishibai.
Dziękujemy za zaproszenie do udziału w wydarzeniu, bardzo ciepłe przyjęcie i niezapomniane wrażenia :)

fot. PM nr 1

Joanna Orzeszko