W dniu 04.04.2023 r.(wtorek) zorganizowaliśmy szkolenie dla dyrektorów, kierowników, oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego.

Duża sala. Grupa kobiet stoi przy oknie. Jedna z nich trzyma bukiet kwiatów, a druga małą torebeczkę i coś mówi do reszty. Z tyłu na podłodze stoją kosze z książkami.

W programie:

1. Analiza działalności bibliotek publicznych powiatu włodawskiego w 2022 r – Monika Urbańska – Nazaruk, instruktor MBP we Włodawie.
  2. Podsumowanie działalności bibliotek publicznych województwa lubelskiego w 2022 r. - Joanna Chapska – Kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego WBP w Lublinie.
  3. Biblioteki w Tromso w Norwegii – Lidia Głębicka, instruktor WBP w Lublinie.

Wszystkie placówki biblioteczne dostały za naszym pośrednictwem od Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie następujące publikacje: Biblioteki Gminne: 1. G. Makus – „Śmierć za ludzki gest. Partyzanckie siatki terenowe i ich ofiara w walce z komunizmem”. 2. G. Makus – Henryk Lewczuk „Młot”. 3. G. Makus – Tadeusz Zieliński „Igła”. Natomiast Filie Biblioteczne otrzymały jedną pozycję G. Makusa – „Śmierć za ludzki gest. Partyzanckie siatki terenowe i ich ofiara w walce z komunizmem”.
Wszystkie pozycje książkowe należy wpisać do Inwentarza Księgozbioru danej biblioteki.

Szczególnie miłym wydarzeniem była uroczystość pożegnalna naszej koleżanki Wioletty Wójtowicz – Wicińskiej, która po czterdziestu latach pracy zawodowej odeszła na zasłużoną emeryturę. Koleżanka Wiola była pracownikiem Biblioteki Publicznej Gminy Hańsk. Były życzenia, dużo ciepłych słów i żal, że już nie będziemy spotykać się zawodowo ale też obietnice o spotkaniach na gruncie prywatnym.

Następne szkolenie powiatowe dla bibliotekarzy przewidziane jest w drugim kwartale bieżącego roku (czerwiec).

Ewa Krukowska
Monika Urbańska - Nazaruk