W Miejskiej Bibliotece Publicznej realizujemy po raz kolejny projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek”, którego głównym organizatorem jest Instytut Książki. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, wraz z rodzicami.

W centrum widzimy plakat promujący akcję czytelniczą Mała Książka -  Wielki Człowiek na czerwonym tle. Wokół plakatu umieszczone są kolorowe balony. Przed plakatem są wyeksponowane wyprawki książkowe, które stanowią część projektu i karty z naklejkami.  Krasnal, stojący wokół książek ozdabia całość. Tło stanowi wystrój biblioteki w kolorach czerwono-czarnych.

Każde dziecko, które wyrazi chęć przystąpienia do projektu otrzyma wyprawkę czytelniczą, czyli Krasnal w Krzywej Czapce, autorstwa Wojciecha Widłaka oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania kolorowych naklejek. W wyprawce znajdą coś dla siebie rodzice Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece – broszura informująca o korzyściach wynikających z czytania.
Głównym organizatorem jest Instytut Książki.
Nagrodą dla aktywnego czytelnika, który zbierze komplet naklejek jest dyplom i nagroda niespodzianka. Szczegóły w Oddziale dla Dzieci.
Uwaga, liczba wyprawek jest ograniczona.

Małgorzata Topolska