W środę, (08 czerwca) odwiedziłam uczniów z klasy II „a” wraz z wychowawczynią panią Marzeną Malinowską ze Szkoły Podstawowej Nr 2 we Włodawie.

Zdjęcie grupowe wykonane w klasie z dziećmi i prowadzącą zajęcia. Grupa dzieci prezentuje w pierwszym rzędzie przybory i narzędzia niezbędne podczas podróży: aparat fotograficzny, mapa, kapelusz słoneczny itp. Tło stanowi tablica szkolna na której wyeksponowana jest mapa Afryki i portret Kazimierza Nowaka – podróżnika.

Spotkanie było poświęcone niezwykłej postaci, Kazimierzowi Nowakowi, który w latach 30. XX wieku jako pierwszy człowiek na świecie przemierzył samotnie rowerem kontynent afrykański. Inspiracją do zajęć była książka Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”. Podczas zajęć zaprezentowałam dzieciom w teatrzyku kamishibai wybrane przygody bohatera książki a kolorowe ilustracje dodatkowo pobudziły ich wyobraźnię.
Przygotowana na tę okazję mapa Afryki, posłużyła nam do prześledzenia trasy naszego dzielnego podróżnika. Zapoznaliśmy się także z zawodem fotoreportera, poznając jego specyfiką i niezbędne przedmioty potrzebne podczas wypraw. Dzieci specjalnie na tę okazję zadedykowały mi piosenkę Dżungla, uświetniając występ wspaniałą choreografią. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.
Serdecznie dziękuję pani Marzenie Malinowskiej i dzieciom za zaproszenie oraz ciepłe przyjęcie.
Życzę Wam wspaniałych wakacji i zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska