We wtorek (17.01.2023 r.) w czytelni Działu Regionalnego MBP Włodawa spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Pierwsze tegoroczne spotkanie zostało poświęcone planowaniu obchodów "Światowego Dnia Poezji", który obchodzony jest w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny.

Grupa ludzi siedzi przy kwadratowym stole, na którym leżą przybory do pisania i słodycze. Zdjęcie z innego ujęcia.

Podczas święta poetów włodawscy twórcy pragną zorganizować wieczór literacki połączony z promocją "Zeszytu poetyckiego 2022", ostatniego wydawnictwa Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.
Szczegółowe informacje o planowanym wydarzeniu podamy w późniejszym terminie.

W dalszej części spotkania uczestnicy czytali swoje ostatnio powstałe utwory oraz dyskutowali o warsztacie twórczym autorów prezentowanych wierszy.

Kolejne spotkanie poetów w MBP Włodawa już 21 lutego 2023 r. (o godz. 12.00).
Zapraszamy na profil "Nadbużańskiej Frazy" na Facebooku.

Edyta Pietrzak

Fot. E. Pietrzak