W środę, 21 lutego 2024 r., w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie odbył się wernisaż prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej we Włodawie „Sztuka i terapia przez sztukę”.

Zdjęcie grupowe. Ludzie stoją na scenie.

Licznie zgromadzeni goście mogli obejrzeć m. in. dzieła malarskie, hafciarskie, stolarskie, rękodzieło artystyczne i prace powstałe w czasie zajęć arteterapii.

Publiczność siedząca na krzesełkach.

Wydarzenie poprowadziła pani Jolanta Madej, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej we Włodawie, przedstawiając ideę wystawy oraz dziękując wszystkim osobom, które włączyły się w realizację przedsięwzięcia.

Od lewej: mężczyzna i kobieta stojący przed sceną.

O wpływie sztuki na życie i terapię osób z wyzwaniami rozwojowymi opowiedziały panie Sylwia Sawa-Pasternak i Patrycja Bartoszak-Kossakowska z Sztuka Niepowtarzalna.

Dwie kobiety stojące przed publicznością

Wydarzenie uświetnił minikoncert w wykonaniu pani Małgorzaty Wereszczyńskiej.

Kobieta grająca na organach elektrycznych

Gratulacje dla pani kierownik Jolanty Madej, terapeutów, uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej we Włodawie złożyła dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Włodawie, pani Anna Borkowska-Łuć.

Dwie kobiety stojące przed sceną

Wiele ciepłych słów skierowanych do artystów wygłosił również Zastępca Burmistrza Włodawy, pan Wiesław Holaczuk.

Mężczyzna stojący przed publicznością

Podziękowania za współpracę, ciekawą i bogatą w różne formy twórczego wyrazu wystawę oraz gratulacje i wyrazy uznania dla wspaniałej pracy artystycznej od dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie pani Doroty Redde-Sawczuk, która nie mogła być obecna na wydarzeniu, przekazała Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego MBP Włodawa.

Przed publicznością stoją od lewej: mężczyzna, kobieta, kobieta z mikrofonem.

Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem wystawy przy poczęstunku przygotowanym przez pracowników i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej we Włodawie.

Publiczność zwiedza wystawę.

Publiczność zwiedza wystawę

Wystawa „Sztuka i terapia przez sztukę” będzie czynna w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie do kwietnia 2024 r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii na Facebooku.
Fot. Jacek Żurawski, Edyta Pietrzak

Edyta Pietrzak