18 marca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie z wychowawczynią panią Katarzyną Kotlarek.

Grupa dzieci wraz z bibliotekarką pozują do wspólnej fotografii. Dzieci trzymają w rękach swoje prace.

Od razu przystąpiliśmy do zwiedzania wystawy prac plastycznych pani Katarzyny Obary, które są wyeksponowane w „Galerii Na Piętrze”. Następnie w Oddziale dla Dzieci przeczytaliśmy wspólnie książkę Erica Carla „Bardzo głodna gąsienica”. Podczas czytania, uczniowie obserwowali etapy rozwoju motyla. Grupa miała okazję dokarmiania wciąż głodnej gąsienicy, która miała ogromny apetyt. Następnie z kokonu, który sobie uwiła nasza bohaterka, wyfrunął piękny kolorowy motyl.
Opowieść o gąsienicy, podbiła serca moich gości. Dlatego z entuzjazmem przystąpiliśmy do zajęć plastycznych.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Magdalena Mądrzykiewicz

Grupa dzieci ogląda prace, które są wyeksponowane w Galerii Na Piętrze

Po lewej stronie kuca przy dzieciach bibliotekarka, która trzyma na ręku gąsienice. Grupa dzieci podchodzi do gąsienicy i ją karmi. Tło w kolorach czarno-czerwonych.

Na pierwszym planie widzimy materiały plastyczne. W centrum wyeksponowana jest książka i  rekwizyty w postaci gąsienicy. W oddali siedzą dzieci, które rysują. Tło stanowi wystrój biblioteki, czyli książki.