Zapraszamy na wernisaż

Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. F. Kleeberga we Włodawie
zapraszają na wernisaż prac plastycznych

TAJEMNICZY LAS

tajemniczy las 01 plakat

3 października 2018 r. (środa), godz. 11.00
Galeria Na Piętrze MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

Drzewa od zawsze wzbudzały szacunek ludzi. Ich wartość przyrodnicza jest oczywiście nieoceniona ale nie tę zaletę chcieli w swych pracach podkreślić uczniowie, autorzy prezentowanych prac plastycznych.
Drzewom przypisuje się dobroczynną, a niekiedy magiczną potęgę. Ludzie sadzą je nie tylko po to by czerpać z ich owoców, ale by stwarzać nastrój.
Kilkusetletnie drzewa wydają się wieczne.

Wierzymy w ich magiczną siłę, promieniującą z nich energię i uzdrawiającą moc.
Kiedyś te stare, potężne rośliny były czczone, a nawet stawały się przedmiotem kultu. Wierzono, że są mieszkaniem duchów, bóstw czy nimf. Ludzie żyli w zgodzie z naturą i szanowali ją.

Drzewo, często natchnienie poetów, malarzy zafascynowało też młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie pani Iwony Szwaj, obecnie klasy VIIIa i VIIIc, wykonali prezentowane prace na lekcjach plastyki.
Część prac wykonano techniką graficzną linorytu, pod kierunkiem pani Anny Butryn.
Praca twórcza fascynowała wszystkich i postępowała w ciszy, a efekt zaskoczył autorów.

Iwona Szwaj

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Zapraszamy na wernisaż