30 kwietnia Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie klasy III „b” Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie wraz z wychowawczynią panią Julitą Gołębiowską. Wizyta w bibliotece była specjalną nagrodą dla Filipa Bielińskiego, laureata konkursu pięknego czytania „Obudzić wyobraźnię”, organizowanego przez nauczycielki bibliotekarki SP nr 3 - Martę Wiatrowską, Mirosławę Zawistowską i Elżbietę Radczuk.

Grupa dzieci pozuje do fotografii wraz z bibliotekarką. Tło stanowi roślinność w ogrodzie.

Podczas naszego spotkania przeczytałam i zaprezentowałam w teatrzyku kamishibai „wiosenne opowiadanie”, które wzbudziło wśród uczestników żywą dyskusję. Przegląd nowości książkowych o tematyce wiosennej był kolejnym punktem wizyty. Następnie udaliśmy się do Letniej Galerii SMO (bibliotecznego ogródka), gdzie uczniowie mogli obejrzeć wystawę Wiosna w pełni oraz Hotel dla owadów. Prezentowane w ogródkowej galerii plansze ilustrowały, jakie rośliny i zwierzęta zwiastują nadejście wiosny oraz jakie gatunki owadów zamieszkują nasz hotel. Uczniowie poznali panią Ewę Szewczyk (pracownika biblioteki), która stworzyła Hotel dla owadów w ogródku bibliotecznym. Opowiedziała nam historię powstania hotelu i przedstawiła jego pierwszych mieszkańców. Dzieci z wielkim entuzjazmem słuchały tych opowieści i zadawały wiele pytań, na które pani Ewa starała się wyczerpująco odpowiedzieć. Nasze spotkanie zakończyło się bardzo miłym akcentem - odwiedziła nas babcia Filipa, która poczęstowała wszystkie dzieci pysznymi słodkościami.
Serdecznie dziękuję Ewie Szewczyk za wsparcie „wiosennej wizyty” opowieścią o owadach zamieszkujących Hotel!

Małgorzata Topolska

Fot. Marek Paszkowski, Małgorzata Topolska

Z lewej strony siedzi bibliotekarka skierowana twarzą do dzieci. Prezentuje dzieciom teatrzyk kamishibai. W oddali stoją dwie wierze. Tło stanowi wystrój biblioteki w barwach czerwono – czarnych.

Grupa dzieci przegląda książki wraz z wychowawczynią. W oddali stoją dwie wierze. Tło stanowi wystrój biblioteki w barwach czerwono – czarnych.

20240430 103412

Na pierwszym planie widzimy grupę dzieci wraz z ich wychowawczynią. W oddali widzimy plansze z owadami. Tło stanowi roślinność i zabudowania.

Po prawej stronie widzimy planszę edukacyjną w postaci owadów. Z lewej hotel dla owadów. Tło stanowi roślinność w ogrodzie.