Słoneczne sobotnie przedpołudnie (12 marca) okazało się niezwykle wyjątkowe za sprawą młodzieży, która odwiedziła Oddział dla Dzieci.

Oddział dla Dzieci. Grupka siedmiorga dzieci, siedzi dookoła białego stołu w kształcie fortepianu. Na blacie leżą kolorowe materiały plastyczne. Dzieci tworzą barwne laurki. Po lewej stronie przy małym, zielonym stoliku siedzą trzy nastolatki (klubowiczki DKK), uśmiechają się do zdjęcia. Na zielonym stoliku leżą kolorowe materiały plastyczne, szablony do kartek.

Rozmowy w tym dniu toczyły się wokół barwnych kartek świątecznych, laurek wiosennych, które tworzyliśmy rozmawiając o tym, co nas pasjonuje, zadziwia i zachwyca. Wspólnie przejrzeliśmy książki, które dotarły do włodawskiej biblioteki prosto z lubomelskiej książnicy w piątek, 11 marca. Literatura w ojczystym języku ucieszyła naszych sympatycznych gości z Ukrainy. Książki znajdują się w tej chwili w opracowaniu i niebawem będą dostępne dla czytelników, o czym poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Dziękując za spotkanie, zapraszamy w nasze progi biblioteczne :)

fot. J. Orzeszko

Joanna Orzeszko