Miejska Biblioteka Publiczna 31 marca b.r. po raz trzeci gościła dr. Marka Bema. Tym razem wykładu 80 lat po akcji „Reinhardt” - fakty, wiedza, upamiętnienie ofiar miała okazję wysłuchać młodzież ze szkół średnich oraz zainteresowani mieszkańcy Włodawy.

Sala konferencyjna. Wykładowca stoi przed widownią siedzącą na krzesłach. W tle okna przesłonięte żaluzjami.

Autor „Buntu w Sobiborze” zilustrował swój wykład poruszającymi fragmentami wywiadów z ofiarami Holocaustu, a także prezentacją unikalnych zdjęć niemieckiego obozu zagłady w Sobiborze.
Druga część spotkania, poświęcona założeniom i realizacji Centrum Edukacji Historycznej „Stacja Sobibór”, była szczególnie skierowana do młodej publiczności, jako że projekt ten ma również na celu prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie zagadnień związanych z tragicznym dziedzictwem II wojny światowej.
Ten edukacyjny walor uzupełni, zawierające zestaw materiałów źródłowych szeroko omawiających historię obozu w Sobiborze, repozytorium „Biblioteka Sobibór”, udostępnione wkrótce w Dziale Regionalnym naszej placówki.