W dniach, (6 kwietnia) środa i (8 kwietnia) piątek, odwiedziłam wszystkie grupy przedszkolne z Miejskiego Przedszkola Nr 2 we Włodawie.

Na środku fotografii stoi stoliczek, na którym stoi rozłożony drewniany teatrzyk, w którym widać ilustrację do bajki. Wokół niego siedzą na dywanie dzieci wraz z prowadzącą zajęcia. Tło stanowi granatowa kotara.

Na środku fotografii stoi stoliczek, na którym stoi rozłożony drewniany teatrzyk, w którym widać ilustrację do bajki. Wokół niego pozują dzieci do fotografii wraz z prowadzącą zajęcia. Tło stanowi granatowa kotara.

Ze względu na to, że od 20 marca mamy kalendarzową wiosnę, nasze wspólne rozmowy dotyczyły pierwszych oznak tej barwnej pory roku. Wymieniliśmy nazwy kwiatów, które o tej porze zdobią nasze ogrody takie jak; żonkile, fiołki, hiacynty, tulipany, narcyzy czy stokrotki. Dyskutowaliśmy również na temat wydarzeń, które zwiastują nadejście wiosny. Doszliśmy do wniosku, że takimi typowymi oznakami są przyloty bocianów, pojawiające się listki na drzewach, czy pierwsze dostrzeżone w tym roku owady: pszczoły, motyle czy biedronki. Następnie, dzieci wysłuchały bajki o żabce i bocianie, które zostały im zaprezentowane w teatrzyku obrazkowym. Cieszy mnie fakt, że bohaterowie tej niezwykłej opowieści zdobyli sympatie młodej publiczności. Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do naszej biblioteki.
Fot. Agnieszka Śpiewak

Małgorzata Topolska