13 czerwca 2023 r. spotkałyśmy się jak zawsze w drugi wtorek miesiąca, żeby przy kawie i ciastkach porozmawiać o książkach, które polecamy sobie nawzajem i naszym Czytelnikom do przeczytania na wakacje.

mała sala, grupa kilkunastu kobiet siedzi przy stole. Jedna z nich stoi i mówi coś do pozostałych. Na stole wazon z chorągiewkami logo DKK, talerz z ciastkami, filiżanki, książki.

1. Joanna Tekieli – Szlak srebrnych mgieł (autorka pisze o sile kobiet i wielkiej miłości do przyrody i drugiego człowieka). 2. Tomasz Sekielski – Smak suszy (porusza temat bezwzględnej walki o władzę). 3. Małgorzata Niezabitowska – Światłość i mrok (historia trudnej miłości chasydki i ziemianina osadzona w czasie tuż przed drugą wojną światową). 4. Agnieszka Krawczyk – Kamienica pod szczęśliwą gwiazdą ( powieść przepełniona tajemnicami, niespodziankami, konfliktami, ale też aktami sympatii i pomocy) 5. Jarosław Kurski – Dziady i dybuki (autor przełamuje zmowę milczenia i odkrywa tajemnice rodzinne). 6. Ananda Devi – Zielone sari ( powieść porusza wątek przemocy w rodzinie w konserwatywnym patriarchalnym społeczeństwie). 7. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz według Artura Andrusa – Koneserzy kolejnego dnia (autor dowcipnie, brawurowo i z klasą przedstawił artystyczne i życiowe przygody pary tytułowych artystów).

grupa kobiet siedzi wokół dużego stołu. Rozmawiają, śmieją się. Jedna z nich stoi. Na stole widać talerz z ciastkami, filiżanki z kawą i herbatą, książki, notatki i wazon z chorągiewkami logo DKK. Na ścianie wisi duży plakat, obok stoją regały z czasopismami.

W drugiej części spotkania Klubowiczki za moim pośrednictwem złożyły życzenia udanych wakacji, pięknej pogody i miłego spędzenia czasu przy czytaniu lektur pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej i Czytelnikom .

Na wrześniowe (w czasie wakacji nie spotykamy się) spotkanie zapraszam 12.09.2023 r. na godz.15.30, do naszej biblioteki.

Opiekun DKK dla Dorosłych
Ewa Krukowska