W środę, (17 stycznia) uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Włodawie im. ks. Jana Twardowskiego odwiedzili naszą bibliotekę wraz z panią Moniką Skibińska i opiekunami, by poznać ludową baśń ukraińską „Rękawiczka”.

W oddali siedzi bibliotekarka czytająca książkę. Wokół niej siedzi grupa młodzieży skierowana twarzami do czytającej. Tło stanowi biała tablica i regały z książkami.

Niezwykle ciepła opowieść, traktuje o tym, że jeśli bardzo chcemy, miejsca wystarczy dla wszystkich i każdy żyje w zgodzie.
Młodzież z wielkim zainteresowaniem wysłuchała historii, a później czynnie uczestniczyła w warsztatach plastycznych, nawiązujących do treści książki. Każdy z uczestników zaprojektował własną ciepłą rękawiczkę, która pomieściła aż siedmioro lokatorów.
Następnie zwiedziliśmy „Galerię Na Piętrze” gdzie wyeksponowane są prace pani Katarzyny Obary. Dalsze kroki, skierowaliśmy do Wypożyczalni dla Dorosłych obok której mieści się „Galeria Na Parterze” gdzie moi mili goście mogli obejrzeć prace poplenerowe „ Sacrum w architekturze Włodawy i okolic”.
Serdecznie dziękuję za wspaniałe spotkanie i zapraszam do odwiedzin naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Dawid Jabłoński

Grupa młodzieży wraz z bibliotekarką siedzi wokół fortepianu i maluje. Przy młodzieży stoją ich opiekunowie. Tło stanowią regały z książkami.

Z lewej strony fortepianu siedzą; opiekunka grupy i bibliotekarka oraz grupa młodzieży. Tło stanowi wystrój biblioteki i regały z książkami.

Grupa młodzieży wykonuje prace plastyczne. Tło stanowi wystrój biblioteki i zabawki.

Grupa młodzieży pozuje do fotografii wraz ze swoimi pracami. Po prawej stronie stoją dwie opiekunki grupy a po lewej bibliotekarka.

Grupa młodzieży wraz z opiekunami oglądają wystawę o której opowiada bibliotekarka.

Grupa młodzieży wraz z opiekunami oglądają obrazy o których opowiada bibliotekarka.