Warsztat Terapii Zajęciowej we Włodawie
zapraszają na wystawę

SZTUKA I TERAPIA PRZEZ SZTUKĘ

Plakat anonsujący wydarzenie. Treść zgodna z nonsem na stronie. Elementy graficzne w tle.

Wernisaż: 21 lutego 2024 r. (środa), godz. 11.00
Galeria Na Parterze
ul. Przechodnia 13

Wizualizacja graficzna wydarzenia: Warsztat Terapii Zajęciowej

Wystawa „Sztuka i terapia przez sztukę” to zbiór prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej we Włodawie. Prace powstawały przez kilkanaście lat i są efektem udziału w zajęciach terapeutycznych prowadzonych w WTZ.
Prezentowane są dzieła malarskie, hafciarskie, rękodzieło artystyczne, stolarskie oraz prace powstałe w czasie zajęć arteterapii.
Wystawa sama w sobie ma pełnić funkcję terapeutyczną podnosząc poczucie wartości i sprawczości autorów prac. Ma ukazać, że sztuka nie ma granic, diagnoz. Sztuka jest językiem uniwersalnym, dostępnym dla każdego.
Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki, a także przyjaciół, którym osoby z wyzwaniami nie są obojętne!

Jolanta Madej
Warsztat Terapii Zajęciowej