„Lekki stan skupienia" – wernisaż malarstwa Doroty Kulickiej

Tworzyć sztukę, to oddawać cząstkę siebie. Za pomocą odpowiednich narzędzi przelewać swoje myśli, swoją duszę na papier, płótno. Zaklinać ją w drewnie, formować z gliny. Wprawnymi ruchami rąk, sprawnymi pociągnięciami pędzla oddawać nastrój chwili.
Jest magia, tajemnica drzemiąca w talencie. Boska, kosmiczna cząstka stanowiąca klucz do nieśmiertelności. Do pomnika trwalszego niż ze spiżu.

DSC 0141

To podziw dla sztuki zgromadził w piątkowy wieczór, 5 października 2018 r., uczestników wernisażu malarstwa Doroty Kulickiej „Lekki stan skupienia". To już druga ekspozycja prac Pani Doroty w naszej bibliotece. Pierwsza, nosząca tytuł „Uprzedmiotowiony", cieszyła oczy naszych czytelników od marca do maja 2016 r.
Aktualną będzie można podziwiać do 26 października 2018 r.

Wystawę otworzył, witając przybyłych gości dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacek Żurawski, natomiast spotkanie poprowadziła kierownik Działu Regionalnego MBP Włodawa Edyta Pietrzak.
Podczas wernisażu padło wiele pytań do artystki. Pani Dorota chętnie opowiadała o swojej pasji, pierwszych dziełach, historiach obrazów, pochodzeniu tytułów prac (a są one nadzwyczaj ciekawe) oraz próbach pomieszczenia i rozmieszczenia (pomiędzy wystawami) płócien w domu.
Słodki poczęstunek ufundowany przez artystkę, podczas którego kontynuowane były rozmowy o malarstwie, stanowił finał spotkania.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku

Jesteś› tutaj: Regionalia „Lekki stan skupienia" – wernisaż malarstwa Doroty Kulickiej