zaprasza na wystawę w ramach
XXII Bibliotecznych Spotkań Regionalnych

"Święta w powojennej Włodawie"

Plakat anonsujący wydarzenie. Treść na plakacie zgodna z treścią anonsu. Elementy dekoracyjne: bombki w pudełku i padający śnieg - plakat w formacie gif.

Wernisaż: 15 grudnia 2022 r. (czwartek), godz. 14.00

Galeria Na Parterze
ul. Przechodnia 13, 22-200 Włodawa

Wystawa będzie czynna od 1 grudnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r.

Wystawa "Święta w powojennej Włodawie" w ramach XXII Bibliotecznych Spotkań Regionalnych to bilet powrotny do krainy dzieciństwa dla nieco starszych, a dla najmłodszych to podróż w nieznany świat rodziców i dziadków.

Ekspozycja składa się z pamiątek związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia w okresie PRL, począwszy od ozdób choinkowych, poprzez bogatą kolekcję kart świątecznych, aż do przedmiotów ofiarowywanych swoim bliskim czyli popularnych prezentów.

Wystawę dopełniają archiwalne świąteczne fotografie mieszkańców Włodawy podczas zabaw choinkowych oraz fotografie ze zbiorów kolekcjonerskich Macieja Falowskiego.

Eksponaty udostępnili: dr Renata Anisiewicz, Marek Demont, Marzanna Kolemczuk, Ewa Krukowska, Urszula Kuniewicz, Teresa Lis, Edwarda Matuszewska, Czesława Marcinkiewicz, Anna Mocior, Edyta Pietrzak, Olga Puś, Halina Redde, Dorota Redde-Sawczuk, Ewa Szewczyk, Mieczysław Tokarski, Małgorzata Topolska, Janina Węgier, Maria Wilczura, Małgorzata Zińczuk, Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu.

Fotografie udostępnili: dr Renata Anisiewicz, Maciej Falowski, Ewa Krukowska, Teresa Lis, Maria Łukasiewicz, Joanna Orzeszko, Ewa Szewczyk, Małgorzata Topolska, Małgorzata Zińczk.

Wizualizacja graficzna wystawy Ewa Szewczyk.
Fot. na plakacie Maciej Falowski.

Organizatorzy:

Zarząd Powiatu we Włodawie

Gmina Miejska Włodawa

Informacja o wystawie zgodna z teścią z artykułu. W prawym dolnym rogu element graficzny - bombki.