W imieniu organizatorów - Inicjatywa LWL, Między Drzewami - Zielone Notatki i Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we wczorajszym spotkaniu z Janem Mencwelem, przewodniczącym warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze!

DSC00745

Szczególnie cieszymy się z licznej reprezentacji radnych naszej rady miejskiej. Chyba coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele nas łączy i jak ważna jest nasza współpraca dla dobra miasta i nas samych, jego mieszkańców.

Cieszymy się, że spotkanie przerodziło się w gorącą dyskusję, w trakcie której poruszono tak wiele spraw, że wymagają osobnej refleksji i dłuższego tekstu na temat - już niebawem.

A na koniec ujawniamy powód wizyty naszego gościa we Włodawie! Jan Mencwel jest nie tylko ojcem chrzestnym hasła #betonoza ale pisze właśnie o tym książkę. Książkę o bezsensownym wycinaniu drzew, pseudorewitalizacjach parków i absurdalnym betonowaniu miejskich rynków. A nasza Włodawa i społeczna akcja mieszkańców i sympatyków miasta w sprawie rewitalizacji Czworoboku może być w niej przykładem, że można inaczej. Że tam, gdzie mieszkańcy potrafią się zorganizować i przemówić jednym głosem a władze miejskie są otwarte na dialog można wspólnie usiąść do stołu, rozpocząć dyskusję i zmieniać stare plany i niedostatecznie przemyślane projekty.

I mamy nadzieję, że rzeczywiście będziemy jako miasto - i nie tylko w książce - pozytywnym przykładem, bo jak zapewniał obecny na spotkaniu sekretarz miasta, pan Krzysztof Małecki - Urząd Miasta intensywnie nad tą sprawą pracuje ;-)

Raz jeszcze dziękujemy Janowi Mencwelowi za wizytę i owocną dyskusję przed i w trakcie spotkania. Życzymy powodzenia w pracy nad książką, chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że temat jest raczej niewesoły - ale za to niezmiernie ważny. Dziękujemy i pozdrawiamy

Informacja:
Marek Paszkowski