W czwartek (23 czerwca 2022 r.) w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszej książki Patryka Osieleńca pt.: ,,Iluminaci”. To trzecia powieść w dorobku literackim autora. Pierwsza ,,Gra” ukazała się w 2017 r., natomiast rok później wydana została jej kontynuacja ,,Oko Cordoby”. Obie publikacje miały promocję w naszej bibliotece.

Spotkanie autorskie. Na pierwszym planie prowadząca spotkanie wręcza podziękowania autorowi.

,,Iluminaci” to powieść z gatunku thriller, sensacja. Głównym bohaterem jest wykładowca akademicki, który w sposób szczególny interesuje się działalnością Zakonu Iluminatów i jego wpływem na losy świata. Akcja książki rozpoczyna się w Nowym Jorku, następnie główny bohater w pogoni za członkami tajnego stowarzyszenia przemierza ponad 20 państw na różnych kontynentach w celu ujawnienia spisku zakonu.

Spotkanie autorskie. Na pierwszym planie pisarz wręcza swoją książkę uczestniczce spotkania.

Nasz gość podczas rozmowy chętnie opowiadał o swojej pasji do pisania, w jaki sposób pracuje, zbiera potrzebne materiały. Był bardzo otwarty, sympatyczny z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Jako osoba niepełnosprawna swoją postawą chce pokazać, że każdy może realizować swoje marzenia, a niepełnosprawność to nie przeszkoda a jedynie utrudnienie, z którym można żyć mając wokół siebie wspierająca rodzinę i przyjaciół.
Dla Patryka, jak sam stwierdził pisanie to okno na świat, możliwość podróżowania w wyobraźni bez barier, które w jego wypadku w rzeczywistości jest utrudnione.
W trakcie spotkania autor zdradził, iż na wydanie czeka kolejna książka. Tym razem jest to kryminał, który jest początkiem nowego cyklu.
Naszemu młodemu pisarzowi Patrykowi Osieleńcowi życzymy nieustającej inspiracji oraz wielu życzliwych i serdecznych ludzi w otoczeniu. Czekamy na kolejną książkę. 

Monika Urbańska-Nazaruk