„Obraz Powstania Styczniowego w Wiernej rzece Stefana Żeromskiego” pod takim tytułem będzie przebiegał XVIII konkurs czytelniczy przeznaczony dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie.

Duża sala, grupa ludzi siedzi na krzesłach zwrócona twarzą do dwóch kobiet stojących na końcu sali. Jedna z nich mówi coś do mikrofonu zwrócona twarzą do siedzących.

14.04.2023 r. rozpoczęliśmy cykl wykładów na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego. Piątkowe spotkanie poświęciłam Pisarzowi, którego przedstawiłam jako, syna, męża, ojca i przyjaciela.

Kilkadziesiąt osób kobiet i mężczyzn siedzi w dużej sali. Dwie kobiety stoją na końcu. Jedna z nich mówi coś do mikrofonu zwrócona twarzą do siedzących. Druga nic nie mówi, stoi na środku i trzyma dokumenty w ręku.

Następny wykład odbędzie się 25 maja o godzinie 14.00 w naszej bibliotece i będę przedstawiała Słuchaczom twórczość Stefana Żeromskiego. Ponadto wspólnie omówimy treść lektury pt. Wierna rzeka. Wszyscy chętni przystępujący do konkursu mają obowiązek przeczytać i wykazać się znajomością tej pozycji. Finałowe spotkanie konkursowe zaplanowane jest na 14.06.2023 r. na godzinę 14.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, na które zapraszamy tylko osoby zainteresowane udziałem w konkursie.

Opiekun UTW
Ewa Krukowska

Stefan Żeromski h. Jelita – polski prozaik, publicysta, dramaturg; pierwszy prezes polskiego PEN clubu, prezydent Rzeczpospolitej Zakopiańskiej. Czterokrotnie nominowany do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Autor między innymi takich książek jak: Przedwiośnie, Syzyfowe prace, Ludzie bezdomni, Popioły, Wierna rzeka. Jeden z najwybitniejszych pisarzy polskich w historii.