zaprasza na wystawę fotografii

Jana Romaniuka

OTUL MNIE LESIE

Plakat anonsujący wydarzenie. Treść zgodna z tekstem anonsu. W tle plakatu zdjęcie lasu w górach.

Wernisaż: 7 lutego 2023 r. (wtorek), godz. 16.00

Galeria Na Parterze
ul. Przechodnia 13

Jan Romaniuk pochodzi z województwa lubelskiego. Ukończył studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Pracował jako nauczyciel, pedagog i wychowawca młodzieży. Od najmłodszych lat jego pasją była fotografia. Swoje pierwsze zdjęcie wykonał w wieku 7 lat, w 1945 roku, a obróbki zdjęć dokonywał we własnej ciemni. Wiedzę na temat fotografii zdobywał na kursach w Lublinie, Opolu, Łodzi i Poznaniu. Swoją pasją dzielił się także z młodzieżą jako instruktor fotografii. Uczestniczył w licznych wystawach i plenerach wojewódzkich i ogólnopolskich. W 2009 roku założył klub „Vena”, skupiający nauczycieli twórców, a także Małą Galerię przy ZNP w Lubartowie.

Wystawa „Otul mnie lesie” jest próbą połączenia elementów estetycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Prezentuje odbiorcy fotografie o tematyce „las”. Można w niej wyróżnić las w górach, Puszcza Białowieska, Lasy Kozłowieckie, drzewa w parkach, krajobraz lasów nad wodą i pojedyncze drzewa.
/inf. od autora/.

To druga ekspozycja prac Jana Romaniuka w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Poprzednia wystawa fotografii, pod nazwą "Głęboka studzienka", była prezentowana w Galerii Na Parterze we wrześniu 2016 r.