Po raz kolejny nasze sympatyczne Photony i Scottie miały okazję spotkać się z miłymi gośćmi. Tym razem była to młodzież, która przybyła do nas 30 października 2019 r. z Rudy-Huty wraz z panią Martą Kordas, dyrektorem Biblioteki Publicznej Gminy Ruda-Huta.

DSC0220

Nasi goście zwiedzili bibliotekę oraz wzięli udział w zajęciach kodowania analogowego z wykorzystaniem kolorowych kubeczków.
Ogólne zasady programowania cyfrowego uczestnicy poznali dzięki grze planszowej „Scottie Go!” oraz robotom „Photonom”. Zarówno Scottie jak i Photony wzbudziły dużo sympatii u naszych gości, którzy z radością przystąpili do nauki podstaw kodowania.
Literackim akcentem zajęć była książka Nicoli Baxter „Co się dzieje z tym robotem?” opowiadająca o kłopotach pewnego inżyniera z jego niesfornym podopiecznym.

Bardzo miłym akcentem było przekazanie przez panią dyrektor BPG Ruda-Huta książek do zbiorów naszej biblioteki.

Spotkanie poprowadzili: Leszek Wiatrowski, Joanna Orzeszko i Edyta Pietrzak.

Roboty Photon, gry "Scottie Go!" oraz tablety do ich obsługi włodawska książnica otrzymała w ramach projektu "Kodowanie w bibliotece", który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Dziękujemy serdecznie za wizytę i zapraszamy ponownie :)

Edyta Pietrzak

Fot. Joanna Orzeszko, Edyta Pietrzak, Leszek Wiatrowski