W czwartek, 23 września odwiedzili naszą bibliotekę uczniowie klasy II „b” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 we Włodawie, pod opieką pani Renaty Kostrzewskiej.
Dzieci, miały okazję zobaczyć w jaki sposób funkcjonuje nasza biblioteka. Podziwiały poszczególne agendy, które mieszczą się na pierwszym piętrze: Czytelnię Internetową, Dział Regionalny oraz Oddział dla Dzieci, w którym trochę dłużej się zatrzymaliśmy.

Grupa dzieci skierowana plecami do obiektywu. Dzieci wpatrują się w kolorowe obrazki, które są wyeksponowane w przeszklonej gablocie.

Ze względu na to, że parę osób z klasy nie miało jeszcze założonej karty bibliotecznej, postanowiłam przedstawić im regulamin biblioteczny. Następnie zaprezentowałam moim miłym gościom wiele atrakcyjnych książek dostępnych w Oddziale dla Dzieci, które oczarowały nie jedno dziecko podczas naszych wspólnych zabaw z książkami.
Na zakończenie spotkania, oprowadziłam grupę po „Galerii na Poddaszu”, gdzie mieści się wystawa prac Natalii Juszczuk „Barwy natchnienia”. Następnie w „Galerii na Piętrze” oglądaliśmy pokonkursowe prace dzieci XXI Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Jeden dzień wśród uczniów Ambrożego Kleksa – w 75-lecie wydania „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy.
Serdecznie dziękuje za mile spędzony czas.
Z radością informuję, że dzieci które uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, po zajęciach szkolnych wróciły do biblioteki z rodzicami, by założyć kartę i wypożyczyć ciekawe książki.

Małgorzata Topolska