Piątkowy poranek (4 marca) w naszej bibliotece był niezwykle radosny, a to za sprawą grupy czterolatków z Przedszkola Miejskiego Nr 1 we Włodawie. Kasztanki wraz z wychowawczynią, panią Halinką Olszewską odwiedziły Oddział dla Dzieci.

Oddział dla Dzieci, na pierwszym planie wokół białego stołu siedzą panie i dzieci. Wszyscy patrzą na czytającą książeczkę (J. Orzeszko). W tle biała tablica, pod spodem regał z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych czytelników oraz barwne maskotki.

Głównym celem wizyty było zapoznanie się z procedurą zapisu do biblioteki. Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez czytania :) Przedszkolaki z dużą uwagą wysłuchały przygód sympatycznego Fenka, bohatera jednej z ulubionych serii dla dzieci. Następnie sporo dyskutowaliśmy o uczuciach, które spotkaliśmy na kartach książki Tiny Oziewicz „Co robią uczucia”. Przedszkolaki, jak mało kto znają się na emocjach, których doświadczamy każdego dnia, czemu dały wyraz w bardzo ciekawej rozmowie :)

Kasztanki z nieukrywaną radością obejrzały wystawę „Świat w zakładce zapisany”, którą nadal prezentujemy w Galerii Na Piętrze, zwiedziły również sąsiednie agendy (Dział Regionalny oraz Czytelnię Internetową), zajrzały także do Wypożyczalni dla Dorosłych, gdzie w ciszy podziwiały mnogość książek na regałach sięgających niemal do sufitu!
Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły mi piękną laurkę z obietnicą rychłego powrotu do naszej biblioteki :)
Dziękując za odwiedziny zapraszamy w nasze progi jak najczęściej!

Fot. M. Topolska

Joanna Orzeszko