W czwartek (31 marca), zostałam serdecznie przyjęta przez uczniów klasy II „b” – wychowanków pani Renaty Kostrzewskiej w Szkole Podstawowej Nr 2 we Włodawie.

Na środku sali stoi stolik z wyeksponowanym drewnianym teatrzykiem, w którym ilustracja przedstawia wielkanocny koszyczek wraz z produktami. Wokół teatrzyku, stoi grupa dzieci wraz z prowadzącą zajęcia. Dzieci, trzymają własnoręcznie przez siebie wykonane prace plastyczne, przedstawiające pisanki a tło stanowi wystrój klasy.

Celem naszego spotkania, była dyskusja na temat kultywowania Świat Wielkanocnych. Dzieci wysłuchały bajki Urszuli Kozłowskiej Wielkanoc kurczaczka. Po szczegółowym omówieniu treści utworu, podjęliśmy dyskusję na temat zwyczajów świątecznych i ich symboliki. Grupa z wielką uwagą przysłuchiwała się moim opowieściom, które były inspiracją do pracy twórczej podczas warsztatów plastycznych o tematyce świątecznej. Czas wspólnie spędzony upłynął nam w radosnej atmosferze. Aż żal było się rozstawać. Mam nadzieję na rychłe spotkania z młodymi czytelnikami w naszej bibliotece. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
Fot. Renata Kostrzewska

Małgorzata Topolska