W czwartek, (02 marca) odwiedziła naszą bibliotekę grupa Jeżyków z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie wraz z Panią Ewą Rekucką.

Po prawej stronie siedzi bibliotekarka za biurkiem i wypożycza dzieciom książki, które stoją wokół stołu wraz z wychowawczynią.

Nasze zajęcia, były dla większości dzieci pierwszą wizytą w bibliotece. Dzięki odwiedzinom, dowiedziały się czym właściwie charakteryzuje się nasza instytucja. Opowiedziałam maluszkom jak się w niej zachowujemy, jak obchodzimy się z wypożyczonymi książkami a także co możemy zrobić by stać się posiadaczami karty bibliotecznej.
Dzieci, zobaczyły jak wygląda karta biblioteczna i poznały zasady działania wypożyczalni. Zaprezentowałam grupie nowości książkowe, które ogromnie spodobały się dzieciom i natychmiast zostały wypożyczone przez Panią Ewę.
Następnie przeczytałam moim gościom historię Malinki i Leona bohaterów książki Mieszkamy w książce - Mo Willemsa, która rozbawiła moich gości.
Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się także jak bardzo na przełomie lat zmieniła się biblioteka.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do naszego Oddziału dla Dzieci jak najczęściej.

Małgorzata Topolska

Fot. Ewa Rekucka

Prowadząca zajęcia wraz z przedszkolakiem z grupy Jeżyków demonstruje dzieciom formularz zapisu do biblioteki.

 Po lewej stronie prowadząca zajęcia czyta dzieciom książkę. Po prawej stronie grupa dzieci skierowana twarzami do czytającej siedzi na siedziskach. Tło stanowi wystrój biblioteki.

Grupa dzieci wraz z opiekunami przegląda kolorowe książeczki. Tło stanowią regały z książkami.