Czwartkowy dzień (5 grudnia) od rana zapowiadał się bardzo wesoło! Przed południem mieli przyjść do nas goście ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Sympatyczni uczniowie kl. 0 „a” wraz z wychowawczynią, panią Sylwią Faderewską wybrali się do biblioteki na warsztaty plastyczne.

DSC0007

Spotkanie rozpoczęliśmy lekturą książki Barbary Wicher „Prawdziwe przygody Świętego Mikołaja”. Najmłodsi słuchacze z trudem uwierzyli, że Święty Mikołaj może wziąć urlop! Zwłaszcza w okresie przedświątecznym... No ale mając wspaniałych przyjaciół, dobrotliwy staruszek zdążył zarówno wypocząć, jak i przygotować mnóstwo paczek prezentowych dla dzieci :)

Usatysfakcjonowani zakończeniem opowiadania przystąpiliśmy do pracy warsztatowej!
Podczas zajęć powstały niezwykle przebarwne kartki, które już za chwilę wraz z życzeniami świątecznymi wręczymy przyjaciołom biblioteki, instytucjom wspierającym nasze działania. Niespodzianką dla naszych miłych gości była choinka, którą dzieci przystroiły własnoręcznie wykonanymi bombkami :)
Kolorowe drzewko zdobi Galerię Na Piętrze i przypomina, że Święta tuż tuż... :)

Dziękując za to spotkanie zapraszam w nasze biblioteczne progi jak najczęściej :)

Joanna Orzeszko