W piątkowy dzień, (10 stycznia) gościliśmy w Oddziale dla Dzieci grupę pięcio i sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie, pod opieką pani Joanny Studniarskiej.

DSC0002

Dzieci dowiedziały się w jaki sposób założyć kartę biblioteczną, aby mogły wypożyczać książki z naszej biblioteki. Przedstawiłam także moim gościom, zasady projektu czytelniczego „Mała Książka – Wielki Człowiek”, który realizowany jest już po raz drugi w naszej bibliotece i cieszy się wśród naszych młodych czytelników ogromnym zainteresowaniem.
Następnie, przeczytałam dzieciom bajkę Jennifer Berne „Kajtek, uważaj!Mały miłośnik książek zakłada okulary”, o niezwykłym szpaku, który uwielbiał czytać książki. Historia głównego bohatera i jego niesamowite przygody zachęciły nas do obejrzenia wystawy fotograficznej „Skrzydlaci” w Galerii Na Poddaszu. Poruszyliśmy także temat dokarmiania ptaków o tej porze roku, aby zwierzęta mogły przetrwać w trudnych warunkach zimowych. Przedszkolakom bardzo podobała się ta kolorowa wystawa. Dlatego dalszą część zajęć, spędziliśmy na przeglądaniu książek o tej tematyce i kolorowaniu pięknych ptaków.
Zajęcia zakończyliśmy śpiewająco, z piosenką na ustach.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska

Fot. Joanna Orzeszko