Czwartkowy wieczór, 5 marca 2020 r., zgromadził za sprawą otwarcia wystawy „Piękniej! Fotografia kobieca”, w Galerii Na Parterze włodawskiej książnicy miłośników fotografii, przyjaciół biblioteki oraz rodzinę i znajomych Marka Czeżyka i Jagody Kuszczak.

DSC0053

24 wizerunki kobiet w niecodziennych i baśniowych strojach sprawiły, że biblioteczna galeria nabrała niepowtarzalnego klimatu. Elementy przyrody, często stanowiące tło fotografii, nadały im swoistego wyrazu tajemniczości i zagadki.
Z pracami Jagody Kuszczak spotkaliśmy się pierwszy raz, natomiast fotografie Marka Czeżyka mieliśmy już przyjemność prezentować podczas wystawy "VIOLET AND THE OTHERS", której otwarcie odbyło się również w Galerii Na Parterze dwa lata temu, 2 marca 2018 r.

Podczas wernisażu młodzi artyści opowiadali o swoim warsztacie pracy, inspiracjach i planach na przyszłość. Dzieląc się przemyśleniami na temat sztuki, jaką jest fotografia, przybliżyli publiczności swój sposób postrzegania rzeczywistości wpisanej w kadry cyfrowych zdjęć.

Materiały promocyjne zaprojektował Marek Czeżyk. On też jest autorem aranżacji wystawy, którą będzie można oglądać do końca marca 2020 r.

Fotografie Marka Czeżyka można obejrzeć na stronie internetowej: www.czezyk.pl.
Zachęcamy serdecznie do odwiedzania
:)

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii