W związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) informuję, że od 25 maja 2020 roku obowiązują nowe zasady obsługi interesantów w biurze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie:

1. Korespondencję papierową można złożyć osobiście:
◦ w skrzynce na listy przy wejściu głównym do budynku MBP przy ul. Przechodniej 13 - bez potwierdzenia odbioru;
◦ na stanowisku zwrotu książek w hallu biblioteki w godz. 10.00-17.00 (przerwa 13.00-14.00) - z potwierdzeniem odbioru.
2. W uzasadnionych okolicznościach, możliwy jest bezpośredni kontakt interesantów z pracownikami administracji w godz. 8.00–16.00, po uprzednim umówieniu wizyty za pośrednictwem bibliotekarza lub za pomocą środków komunikacji (tel.: 82 57 21 103, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
3. Obsługa administracyjna odbywa się z zachowaniem następujących rygorów sanitarnych:
◦ dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów);
◦ ustala się limit osób w poczekalni (hall II piętra) – 5, z zachowaniem bezpiecznej odległości między osobami – 2 m.
4. Od wszystkich interesantów wymagane jest bezwzględnie noszenie masek ochronnych.
5. Przed wejściem do budynku należy zdezynfekować ręce lub założyć rękawiczki ochronne.