W środę, 24 kwietnia 2019 r., w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie odbyło się spotkanie „Ptasie historie” zorganizowane przez Inicjatywę Lokalną Między Drzewami i MBP Włodawa.

DSC0028

W scenerii wystawy „Ptasie historie” w obiektywie pana Mieczysława Kozioła, uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów ilustrowanych prezentacjami multimedialnymi. O ptakach w mieście opowiadał dr Jarosław Krogulec, ornitolog, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, organizacji zrzeszonej w Koalicji Ratujmy Rzeki. Natomiast Zuza Goleman, uczennica kl. VII SP2 we Włodawie wystąpiła z tematem "Nudne wrony z całkiem innej strony".
Bohaterów wystawy przedstawił autor fotografii opowiadając o pracy i czasie poświęconym pasji uwieczniania na zdjęciach skrzydlatych modelów.

Na zakończenie spotkania dr Jarosław Krogulec przekazał do bibliotecznych zbiorów, na ręce dyrektora MBP Włodawa pana Jacka Żurawskiego, publikację „Trendy liczebności ptaków w Polsce”.
Książkę już wkrótce udostępnimy naszym czytelnikom.

Wystawa "Ptasie historie" w obiektywie Mieczysława Kozioła jest czynna w Galerii Na Poddaszu MBP Włodawa do 8 maja 2019 r.

ptasie historie plakat 02

Wydarzenie przygotowały panie z Inicjatywy Lokalnej Między Drzewami w osobach: Edyta Gałan, Agnieszka Kinach, Joanna Szczepańska i Renata Szymańczuk.

Edyta Pietrzak

Fot. Edyta Pietrzak