We wtorek (19.11.2019 r.) w Dziale Regionalnym biblioteki spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

DSC0001

Podczas spotkania nadbużańscy twórcy rozmawiali o swoich ostatnich osiągnięciach na niwie poezji, dzieląc się wrażeniami na temat prezentowanych utworów.
Ponadto dyskutowali o najnowszym wydawnictwie, piątym już z kolei, „Zeszycie poetyckim 2019”, którego tomiki otrzymał każdy z autorów zaprezentowanych w nim wierszy.
Natomiast twórcy, którzy byli uczestnikami pleneru artystyczno-literackiego w ramach projektu „EtnoPol(e)ska kawalkada” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną, a dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019, otrzymali po jednym egzemplarzu publikacji "EtnoPol(e)ska kawalkada. Rozważania nad kulturą, tradycją i tożsamością mieszkańców Ziemi Poleskiej" wraz z towarzyszącą jej płytą z materiałami edukacyjnymi.

Następne spotkanie poetów już 21 stycznia 2020 r.
Zachęcamy do zapoznania się z utworami członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" dostępnymi w Szufladzie czytelników oraz zapraszamy na profil na Facebooku.

Edyta Pietrzak