Skrzydłami dotykają nieba zanurzając się w błękitnych przestworzach. Szybują wolne w bezkresnej przestrzeni znikając za widnokręgiem dostępnym dla ludzkich oczu.
Pokonują niewyobrażalne odległości przecinając nieboskłon rozległymi kluczami, wieszcząc zmieniające się pory roku.
Dzikie, trudne do uchwycenia…
Tutaj, zatrzymane w kadrach fotografii, dzielą się z nami odrobiną tajemnicy swojej wolności.
Skrzydlaci ambasadorowie niezmierzonych przestrzeni.

DSC0070

W czwartkowy wieczór, 5 grudnia 2019 r., w Galerii Na Poddaszu Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie zgromadzili się zarówno miłośnicy przyrody, jak i fotografii. W scenerii 75 zdjęć polskich ptaków odbyło się otwarcie debiutanckiej wystawy prac pani Joanny Bartnik „Skrzydlaci”.
Artystka została przepytana przez zaciekawioną publiczność o swoją pasję, sposoby na udane zdjęcia, charakterystykę wybranych modeli oraz miejsca ich występowania.
Głos zabrała również pani Anna Megiel, spiritus movens wystawy, opowiadając długą historię swojej znajomości z artystką i krótszą z jej fotografiami.
Spotkanie poprowadziła Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego MBP Włodawa.
Wydarzenie podsumował dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, pan Jacek Żurawski gratulując artystce talentu i życząc powodzenia w realizowaniu twórczych zamierzeń.

Wystawa „Skrzydlaci” będzie czynna do końca stycznia 2020 r.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. M. Topolska